Archiv roku: 2020
Erasmus „NECHTE HNĚV STRANOU“
Dovolte, abych vám přiblížila další kroky v našem projektu, který pokračuje i v této obtížné době.
Všechna setkání byla prozatímně zrušena a posunuta, jakmile to situace dovolí. Povedlo se nám uspořádat 2x online setkání, abychom si ujednotili úkoly a zároveň zůstali v kontaktu.
Připravila jsem krátké nahlédnutí k práci s žáky ve škole i online. Foto
Hana Cholevová
Zápis ze schůze výboru SRPŠ 22. 9. 2020
Zápis ze schůze výboru SRPŠ ze dne 22. září 2020
- Třídním důvěrníkem za 1. třídu byla zvolena Eva Galásková.
- PODĚKOVÁNÍ ZA AKTIVNÍ PŘÍSTUP OBCE k otázkám školy. Zásadním bodem v zápise z poslední schůze výboru SRPŠ (https://www.zs-staravesno.cz/2019/11/14/zapis-ze-schuze-vyboru-srps-ze-dne-5-listopadu-2019/) byl bod 8.
Formulace „LAXNÍ PŘÍSTUP OBCE“ vyjadřovala objektivně daný stav z pohledu SRPŠ a měla pomoci posunout školu mezi priority. Slovo laxní znamenalo beroucí na lehkou váhu – nemělo za cíl „ve veřejném prostoru hanlivě označit nicnedělání obce“, jak to bylo dodatečně interpretováno na zasedání zastupitelstva 18. 11. 2019.
Vzhledem k budování kanalizace a ostatním aktivitám obce velice pozitivně vnímáme aktuální situaci. Vedení školy má nyní dle názoru SRPŠ dostatečnou informovanost o prioritách a rozvaze jednotlivých investic. Např. nutné investice do otopné soustavy jsou již zrealizovány a aktuální jsou i rekonstrukce střechy, zateplení budovy a výměna oken.
Za posun ze strany obce, zajištění dotací a financování tímto velice děkujeme. (Pokračování textu…)
Vybudování multimediální jazykové laboratoře ZŠ Stará Ves nad Ondřejnicí
„Naše obec čerpá finanční příspěvek v rámci projektu „Vybudování multimediální jazykové laboratoře ZŠ Stará Ves nad Ondřejnicí“ (Reg. číslo: CZ.06.2.67/0.0/0.0/16_063/0004181), který je spolufinancován z EU, konkrétně z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Součástí projektu je rekonstrukce stávající místnosti, která byla využívána jako studovna a čítárna a vybudování nové multimediální učebny cizích jazyků. Jedním z cílů je i zajištění bezbariérovosti nové budovy základní školy. Dále dojde k výsadbě zeleně a instalaci venkovního mobiliáře.“
Práce v květnu
Posledními aktivitami byl Evropský den a využití aktivit s dramatizací.
Náš projekt byl posunut o další rok, protože bychom časově nemohli zvládnout všechny aktivity a všechna setkání. Příloha 1, příloha 2.
Práce v dubnu
Dubnové Velikonoce jsme zpestřili velikonočními či jarními obrázky a výzdobou, kterou děti dělaly doma. Další aktivity, které jsme využily, byly různé typy her a aktivit, které mohly děti hrát se sourozenci či případnými kamarády. Příloha 1, přiloha 2.
Práce v březnu
V březnu nám práci překazilo uzavření školy. Přesto jsme nějakou práci zvládli ve škole a nějakou pak některé děti dělaly doma. Děti připravily obrázky, jak zpracovávat stres a pracovat s agresí. Bohužel jsme museli zrušit další setkání v Litvě a ukončit plánování setkání v naší škole. Příloha
Práce v únoru
V únoru žáci vytvářeli návrhy masek a složek k projektu. Jejich práce byly nápadité a velmi hezké. Součástí bylo zpracování monitorovací zprávy. Příloha
Práce v prosinci a lednu
Náš projekt stále pokračuje, v prosinci jsme si posílali vánoční pohlednice, v lednu jsme vytvářeli návrhy brožury a nástěnku k projektu. Dále vybraná skupina žáků odpovídala na otázky v dotazníku a práci jsme zakončili návrhy plakátů k projektu, které byly úžasně zpracovány. Bohužel jsme se dověděli, že jedna ze zapojených zemí (Dánsko) z projektu odešla. Přiloha. Brožura.
Hana Cholevová